مراحل طلاق خلع ، مشاوره با وکیل طلاق

مراحل طلاق خلع ، مشاوره با وکیل طلاق, وکیل مهریه طلاق تهران متخصص وکالت مهریه طلاق, مهریه در عقد موقت و دائم, ‏مهریه بیش از 110 سکه, ‏ویژگی های مهریه طلاق, هزینه وکیل مهریه و طلاق در تهران, وکیل تسخیری برای مهریه

مراحل طلاق خلع ، مشاوره با وکیل طلاق

۱۷۷ بازديد
مراحل طلاق خلع  مشاوره با وکیل طلاق ،  طلاق خلع طلاقی است که در آن زوجه بدلیل تنفر از همسرش از حقوق خود مانند مهریه میگذرد و عبارت مهرم حلال جانم آزاد با این طلاق تحقق می یابد و لازم به ذکر است وجود یک وکیل طلاق در روند آن موثر خواهد بود . برای اطلاع بیشتر ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

مراحل طلاق خلع ، مشاوره با وکیل طلاق
در عالم حقوق طلاق خلع یکی از انواع طلاق است . در این نوع طلاق زوجه با بذل مهریه درخواست طلاق از زوج می کند و در فقه«خُلع» به معنای جدا کردن و کندن است به این منظور که در قرآن خداوند زن و شوهر را لباس یکدیگر دانسته است و خلع به منظور کندن این لباس و جدایی است.  برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و یا وجود هر گونه سوال یا ابهامی می توانید از مشاوران حقوقی و وکلای موسسه ما کمک بگیرید.
<style>.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}</style><div class="h_iframe-aparat_embed_frame"><span style="display: block;padding-top: 57%"></span><iframe src="https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/NdnQ5/vt/frame" title="قانون  حق حبس برای مهریه  و طلاق" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true"></iframe></div>

ماده 1146 قانون مدنی به تعریف این نوع طلاق می پردازد : طلاق خلع آن است که زن به واسطه کراهتی که از شوهرخود دارد در مقابل مالی که به شوهر می دهد طلاق بگیرد اعم ازاینکه مال مزبور عین مهر یا معادل آن و یا بیشتر و یا کمتر از مهر باشد.  هم چنین در ماده 1145 قانون مدنی طلاق خلع یکی از انواع طلاق بائن دانسته شده است . ( در موارد ذیل طلاق، بائن است 1 – طلاقی که قبل از نزدیکی واقع شود 2- طلاق یائسه 3 – طلاق خلع و مبارات مادام که زن رجوع به عوض نکرده باشد 4- سومین طلاق که بعد از سه وصلت متوالی به عمل آید اعم ازاینکه وصلت در نتیجه رجوع باشد یا در نتیجه نکاح جدید) منظور از مبارات چیست؟  در عالم فقه و حقوق وقتی طرفین رابطه زوجیت نسبت به یکدیگر کراهت داشته باشند طلاقی که جاری می شود از نوع مبارات خواهد بود.     امکان رجوع در طلاق خلع     همانطور که گفته شد این طلاق که نوعی از طلاق بائن است امکان رجوع در مدت عده وجود نخواهد داشت و بعد از طلاق رابطه زوجیت به پایان خواهد رسید هم چنین زوجه می‌تواند تا قبل‌ از طلاق‌ خلع‌ و حتی‌ بعد از طلاق‌ در مدت عده و تا قبل از انقضای‌ آن به بذل (فدیه) رجوع کند که در این صورت، طلاق خلع به رجعی تبدیل شده و زوج می‌تواند در زمان عده به زوجه رجوع کند. برای هر اقدامی در این موضوع بهتر است از یک وکیل طلاق که در این حوزه تخصص لازم را دارا است کمک بگیرید.     در دادگاه خانواده در پرونده ها یا دعاوی طلاق عبارت طلاق خلعی، نوبت اول قید می گردد و هم چنین عبارت (مدخوله یا غ مدخوله ) نیز به ترتیب بمعنای باکره نبودن و باکره (دوشیزه) باید ذکر گردد. منظور از نوبت اول در عبارت این است که طلاق برای اولین بار است که صورت می گیرد. ب رای بهتر طی کردن روند دادرسی خود با ما ارتباط باشید.
شماره تماس مشاوره با وکیل طلاق 09121404305

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.