شخصی را که به شما بدهی مالی دارد ممنوع الخروج نمائید

شخصی را که به شما بدهی مالی دارد ممنوع الخروج نمائید, وکیل مهریه طلاق تهران متخصص وکالت مهریه طلاق, مهریه در عقد موقت و دائم, ‏مهریه بیش از 110 سکه, ‏ویژگی های مهریه طلاق, هزینه وکیل مهریه و طلاق در تهران, وکیل تسخیری برای مهریه

شخصی را که به شما بدهی مالی دارد ممنوع الخروج نمائید

۳,۰۹۳ بازديد

گر بخواهید شخصی را که به شما بدهی مالی دارد ممنوع الخروج نمائید بایدبه طرق ذیل عمل نمود:

1- طبق ماده 23 قانون اجرای محکومیت های مالی مصوب 94:

مرجع اجرا کننده رأی باید به تقاضای محکوم له(طلبکار)قرار ممنوع الخروج بودن محکوم علیه(بدهکار) را صادر نماید.این قرار تا زمان اجرای رأی یا ثبوت اعسار محکوم علیه یا جلب رضایت محکوم له یا سپردن تامین مناسب یا تحقق کفالت مطابق قانون مدنی به قوت خود باقی است.

تبصره:در خصوص سفر واجب که وجوب آن از قبل شده ثابت شده باشد و سفرهای درمانی ضروری،دادگاه موقتاً به محکوم علیه اجازه خروج از کشور را می دهد.

بنابراین تا زمان قطعیت حکم،امکان درخواست ممنوع الخروج کردن بدهکار نمیباشد.

2-در خصوص دعاوی مالی که موضوع آنها چک یا وصول مهریه میباشد میتوانید از طریق اداره اجرائیات ثبت اسناد و املاک،پس از درخواست صدور اجرائیه تقاضای ممنوع الخروجی فرد مدیون را نمائید.

3-طبق ماده 202 قانون مالیاتهای مستقیم:

وزارت امور اقتصادی و دارائی یا سازمان امور مالیاتی کشور میتواند از خروج بدهکاران مالیاتی که میزان بدهی قطعی آنها برای اشخاص حقوقی تولیدی دارای پروانه بهره برداری از مراجع قانونی ذیربط از بیست درصد سرمایه ثبت شده ویا مبلغ پنج میلیارد ریال،سایر اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی تولیدی از ده درصد سرمایه ثبت شده یا دو میلیارد ریال و سایر اشخاص حقیقی بیشتر از یکصد میلیون ریال،بیشتر است جلوگیری کند.

وکیل مهریه

ادامه توضیحات وکیل مهریه در این مورد:
حکم این ماده در  مورد اشخاص عازم سفر واجب با درخواست و تایید مراجع ذیربط اعزام کننده مبنی بر میسور نبودن پرداخت بدهی مالیاتی مربوط،با اخذ تضمین لازم جاری نمیباشد.

حکم این ماده در مورد مدیر یا مدیران اشخاص حقوقی خصوصی بابت بدهی قطعی مالیاتی شخص حقوقی اعم از مالیات بر درآمد شخص حقوقی یا مالیاتهایی که به موجب این قانون شخص حقوقی مکلف به کسر  و ایصال آن میباشد و مربوط به دوره مدیریت آنان بوده نیز جاری میباشد.مراجع ذیربط با اعلام وزارت یا سازمان مزبور مکلف به اجرای این ماده میباشند.

تبصره:در صورتی که مودیان مالیاتی به قصد فرار از پرداخت مالیات اقدام به نقل و انتقال اموال خود به همسر یا فرزندان نمایند،سازمان امور مالیاتی میتواند نسبت به ابطال اسناد مذکور از طریق مراجع قضایی اقدام نماید.

همین الان با وکیل در تماس باشید.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.